MT Biznes. Książki dla profesjonalistów

Strona główna»Recenzja

Newsletter

Recenzja

Własna firma krok po kroku

Działaj skutecznie na każdym etapie rozwoju swojego biznesu

Grzegorz Krzemień


Recenzja:

Jeśli prowadzisz lub zamierzasz prowadzić biznes, to książka, z którą nie powinieneś się rozstawać. Napisana w sposób przystępny, pokazuje rozwój firmy – zagrożenia, pułapki
i okazje – od strony praktyka, który z sukcesem stworzył i rozwinął firmę w branży kreatywnej, świecie dymu i luster oraz ciągłych zmian technologicznych.

 

Grzegorz Krzemień sięga po przykłady z własnego doświadczenia, przedstawia realia prowadzenia biznesu w Polsce, nie zapominając jednak o światowym dorobku wiedzy
o zarządzaniu. Parafrazując Izaaka Newtona – „widzi dalej, bo stoi na ramionach olbrzymów”. Wykorzystuje także wiedzę z różnych dziedzin, od wojskowości, przez psychologię, po – przede wszystkim – ekonomię. Wiele miejsca poświęca najcenniejszemu zasobowi firmy z branży kreatywnej – talentom, którymi trzeba zarządzać umiejętnie i z wyczuciem.

 

Nie jest to zbiór pobożnych życzeń, wizja projektująca firmę idealną. To zbiór przykładów
i doświadczeń pokazywanych zgodnie z etapami rozwoju firmy. Można się z niej wiele nauczyć na każdym etapie – czy to szukając motywacji i inspirującego wzorca przed założeniem firmy, czy porównując własne doświadczenia z prowadzenia biznesu, czy nawet – by odnaleźć błąd, przez który firma wpadła w tarapaty.

 

 

Jacek Szlak
redaktor naczelny portalu Marketing przy Kawie


Przejdź do książki: Własna firma krok po kroku