MT Biznes. Książki dla profesjonalistów

Strona główna»Recenzja

Newsletter

Recenzja

ZWINNOLOGIA

Innowacyjne podejście do zarządzania zmianą

Jarosław Rubin, Wiesław Grabowski, Marek Naumiuk


Recenzja:

Po lekturze

„Zwinnologia”, książka trzech autorów – J. Rubina, W. Grabowskiego oraz M. Naumiuka to pozycja obowiązkowa w kanonie lektur nowoczesnych menadżerów. To pogłębiona refleksja nad koniecznością a zarazem obawą przed wprowadzaniem zmian. To również najlepszy dowód na tezę, iż tym co sprawia, że nasze przedsiębiorstwo, nasza firma uzyskuje przewagę konkurencyjną jest umiejętność dopasowania się do zmieniającego się otoczenia, zmieniającego się rynku.

Poprzez mistrzowskie wykorzystanie anegdot, metafor oraz logicznych wniosków, popartych jednocześnie doświadczeniami zawodowymi autorów, książka staje się niejako podręcznikiem wzorowego przeprowadzania zmian lub wręcz przeprowadzenia firmy przez zmiany.

To także, a może przede wszystkim, refleksja nad tym, iż każdą zmianę należy rozpocząć od siebie samego, od przeprowadzenia jej wewnątrz własnego umysłu. Od zadania sobie pytania, czy to właściwy moment na zmiany oraz podjęcia wewnętrznie decyzji o jej przeprowadzeniu.

Zmiana to coś, czego od wieków ludzie obawiają się najbardziej. „Zwinnologia” to książka, która tłumaczy a zarazem „oswaja” z koniecznością, ale przede wszystkim korzyściami wynikającymi ze zmiany. Z tego punktu widzenia oprócz kadry menadżerskiej powinna stanowić lekturę dla wszystkich pracowników, pokazując prawdziwe korzyści wynikające
z czegoś, co w języku biznesowym funkcjonuje pod pojęciem „zarządzania zmianą”.

Gorąco polecam.

 

Wojciech Buczak
Wieloletni Dyrektor sprzedaży i Członek zarządów międzynarodowych korporacji: m.in. Nestle Polska, Volvo Car Poland


Przejdź do książki: ZWINNOLOGIA