MT Biznes. Książki dla profesjonalistów

Strona główna»Ekonomia i gospodarka»Skuteczne doradztwo strategiczne

Newsletter

Skuteczne doradztwo strategiczne

Skuteczne doradztwo strategiczne (Aleksander Chrostowski, Dariusz Jemielniak)

Nasza cena

42,42 zł

49,90 zł

RABAT 15%

Skuteczne doradztwo strategiczne

Metoda Action Research w praktyce 

Ekonomia i gospodarka

Aleksander Chrostowski, Dariusz Jemielniak

  • ISBN: 978-83-7561-180-9
  • format 165/235
  • 224 strony
  • oprawa miękka
Książka omawia zastosowania i oceny metody Action Research w doradztwie strategicznym. Dzięki niej Czytelnik powinien zrozumieć, w jaki sposób stosować metodologię  Action Research w doradztwie strategicznym, aby rozwiązać praktyczne problemy firmy i dokonać gruntownej zmiany organizacji oraz stworzyć warunki do uczenia się organizacji.
Od połowy lat 90. XX wieku metoda  Action Research przeżywa prawdziwy boom w zachodniej praktyce konsultingu dzięki dostrzeżeniu wielu możliwości jej wykorzystania, szczególnie przy rozwiązywaniu problemów organizacyjnych i branżowych. Pomimo to metoda ta ma nadal relatywnie małe zastosowanie w polskiej praktyce, a badania Action  Research w zarządzaniu są rzadko spotykane. Wynika to z ich długotrwałego i ryzykownego procesu aplikacji, przy jednoczesnym coraz większym oczekiwaniu przez organizacje szybkich efektów. Mimo uznania jej użyteczności przy doradztwie strategicznym nie jest to metoda powszechnie wykorzystywana przez wielkie korporacje konsultingowe, które przede wszystkim stosują  standardowe  narzędzia  wymagające  znacznie  mniejszego  zaangażowania  i  dostosowywania.
Action Research pozostaje raczej domeną firm małych, niezależnych bądź afiliowanych przy uniwersytetach. Dlatego niniejsza książka, wskazująca praktyczne zastosowanie tej metody wraz z efektami, przede wszystkim natury niematerialnej, rozwija teorię, a zarazem jest praktyczna.

Dr Aleksander Chrostowski  od kilkunastu lat jest konsultantem i doradcą strategicznym stosującym metody Action Research. Ponadto jest wykładowcą i adiunktem na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego oraz w Akademii Leona Koźmińskiego.

Prof. Dariusz  Jemielniak   jest  kierownikiem  centrum  badawczego  CROW  w  Akademii  Leona  Koźmińskiego, a z Action Research zetknął się podczas rocznego stażu na stypendium Fulbrighta na Cornell University, gdzie przebywał na zaproszenie Davydda J. Greenwooda, jednego z wiodących badaczy tego nurtu. Doświadczenie praktyczne zdobywał natomiast dzięki kilkunastu latom prowadzenia spółki z branży internetowej (będącej m.in. wydawcą najpopularniejszego polskiego słownika internetowego ling.pl), a także w projektach doradczych.