MT Biznes. Książki dla profesjonalistów

Strona główna»Recenzja

Newsletter

Recenzja

Biznesmeni mówią po rosyjsku dla początkujących -książka z płytą CD

Larysa Fast, Magdalena Zwolińska


Recenzja:

 

Podręcznik ten obejmuje kurs języka rosyjskiego dla ludzi biznesu, również dla tych, którzy tego języka jeszcze nie znają i składa się ze 120 jednostek lekcyjnych.Dotyczą one 10 praktycznych tematów z codziennego życia i z działalności firmy takich, jak przedstawianie się, pierwsze spotkanie z partnerem, struktura organizacyjna firmy, rozmowa przez telefon, dzień pracy, działalność firmy, charakterystyka produktu, korespondencja służbowa, podróż służbowa czy czas po pracy.

Obok bardzo użytecznych dialogów i sekcji, zatytułowanych „Komunikacja językowa”, które pomagają w opanowaniu konstrukcji mówionych, każda część zawiera zestawy gramatyczne pod nazwą „Mikrotematy” z odmianą poszczególnych części mowy, głównie z zakresu biznesu, a także diagramy, ułatwiające naukę i zapamiętanie konkretnych fraz, używanych np. przy przedstawianiu osób trzecich czy udzielaniu odpowiedzi na pytania.

Pomocne w nauce, a potem w kontaktach z Rosjanami będą krótkie informacje, dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach.

Poszczególne segmenty podręcznika ilustrowane są dość śmiesznymi, ale bardzo trafionymi rysunkami. Każdą część tematyczną kończy odpowiednie słownictwo.

Dwukrotnie w książce pojawiają się tzw. zajęcia kontrolne, obejmujące powtórzenie dwóch grup lekcji (1-5 i 6-10), zarówno w zakresie mówienia, jak i pisania.

 Cennym dodatkiem do podręcznika jest płyta CD z wzorcowymi dialogami, nowym słownictwem oraz z właściwą wymową rosyjską i melodyką języka rosyjskiego.

 


Jacek Potocki


Przejdź do książki: Biznesmeni mówią po rosyjsku dla początkujących -książka z płytą CD