MT Biznes. Książki dla profesjonalistów

Strona główna»Recenzja

Newsletter

Recenzja

Własna firma krok po kroku

Działaj skutecznie na każdym etapie rozwoju swojego biznesu

Grzegorz Krzemień


Recenzja:

2019 to ważny dla mnie rok. W sierpniu, minie 15 lat od kiedy poszedłem na „swoje”
i stałem się przedsiębiorcą. Po latach, okazało się, że seryjnym przedsiębiorcą. Kiedy trafiła w moje ręce książka napisana przez Grzegorza, postanowiłem zderzyć swoje doświadczenia z tym co opisywała książka „Własna firma krok po kroku”. Od samego początku zauważyłem wiele wspólnych kwestii. Grzegorz, podobnie jak ja, stworzyliśmy firmy usługowe, ale w innych segmentach: on, w branży reklamowej, ja usług executive search.

 

Autor bardzo ciekawie opisuje, w sposób bardzo ustrukturyzowany, poszczególne etapy rozwoju firmy, wyzwania i problemy jakie się z tym wiążą. Pokazuje realia biznesowe, te
z których mamy prawo się szczycić, ale też te które są trudne. I zmianę, która im towarzyszy na każdym etapie. Zmianę, która zmusza do wychodzenia poza strefy komfortu, i tę, która zawsze jest trudna na początku, bywa chaotyczna w trakcie, i może być piękna, na końcu. Przedsiębiorczość jest wspaniałą przygodą. Ale nie jest łatwą, i nie jest dla wszystkich. Trzeba mieć odpowiednie cechy i predyspozycje: umieć ryzykować w sposób racjonalny, być zdeterminowanym, umieć radzić sobie z odrzuceniem, porażkami, krytycyzmem, niezrozumieniem, etc. Firma wymaga ciężkiej pracy, zdyscyplinowania, otwartości na zmianę, zarządzania ludźmi i Klientami. Zgadzam się że „wiele musi się nie udać, by się udało”. Grzegorz dzieląc się wieloma przykładami z własnego życia i rozwoju firmy, pokazuje rzeczywistość wyzwań przedsiębiorcy. Ze zdecydowaną większością się utożsamiałem.

 

Autor, zafundował mi wspaniałą podróż wspomnień od samego początku moich przedsiębiorczych doświadczeń po dziś dzień. A jego książka jest świetną pozycją dla tych, którzy tą podroż mają za sobą, lub są w jej trakcie, ale przede wszystkich dla tych marzycieli, którzy myślą o zdobywaniu świata, których marzenia są większe niż ich lęki, by czytając ją wyobrazili sobie co ich czeka. Bo droga jest ważniejsza niż cel. A lekcje którymi podzielił się Grzegorz, będą wskazówkami na każdym etapie rozwoju firmy.
Gorąco polecam.

 

 

Daniel Lewczuk
przedsiębiorca, coach


Przejdź do książki: Własna firma krok po kroku