MT Biznes. Książki dla profesjonalistów

Strona główna»Światowe Bestsellery Biznesowe»Dawaj innym szczęście

Newsletter

Dawaj innym szczęście

Dawaj innym szczęście (Tony Hsieh)

Nasza cena

50,92 zł

59,90 zł

RABAT 15%

Dawaj innym szczęście

Ścieżka pasji, zysku i celu 

Innowacje, nowe trendy, Światowe Bestsellery Biznesowe, Zarządzanie i strategia

Tony Hsieh

  • ISBN: 978-83-62195-81-7
  • format 158/233
  • 268 stron
  • oprawa twarda z obwolutą

Tytuł dostępny również jako:

e-book » audiobook
  • Zapłać nowo zatrudnionym pracownikom 2000 dolarów za odejście.
  • Uczyń obsługę klienta odpowiedzialnością całej firmy – nie tylko działu.
  • Skup się na kulturze firmy jako na priorytecie nr 1.
  • Wykorzystaj badania nauki o szczęściu do prowadzenia biznesu.
  • Pomóż pracownikom rozwijać się – zarówno osobiście, jak i zawodowo.
  • Staraj się zmienić świat.

Aaa, i zarabiaj pieniądze…

Brzmi jak kompletne szaleństwo? Są to wszystko standardowe procedury operacyjne  w  Zappos,  internetowej  firmie  detalicznej,  która  zarabia  ponad  miliard  dolarów w sprzedaży brutto rocznie. Po zadebiutowaniu w roku 2009 jako najwyżej plasująca się nowa firma na corocznej liście „Najlepsze firmy, dla których warto pracować” magazynu „Fortune” Zappos zostało przejęte przez Amazon w transakcji wycenionej na ponad 1,2 miliarda dolarów w dniu zamknięcia.

W Dawaj innym szczęście dyrektor generalny Zappos, Tony Hsieh, dzieli się z czytelnikami różnymi lekcjami, jakie odebrał w biznesie i w życiu, poczynając od założenia farmy robaków przez prowadzenie pizzerii po powołanie do życia LinkExchange, zarządzanie  Zappos  i  jeszcze  więcej.  Prowadzone  w  szybkim  tempie  i  realistyczne Dawaj innym szczęście pokazuje, jak mocno odmienny rodzaj kultury korporacyjnej może być potężnym modelem dla osiągania sukcesu – i jak poprzez koncentrowanie się na szczęściu otaczających cię ludzi możesz radykalnie zwiększyć swoje szczęście.

Ta książka jest fantastyczna. To, jak Tony i Zappos rozwinęli się do miliarda dolarów w sprzedaży brutto, jest tylko początkiem. Porusza ona wszystko – od pozyskiwania funduszów po znajdowanie szczęścia, od autentycznych e-mali po listy kontrolne. Mocno osobista i mocno praktyczna.
Tim Ferriss, autor bestsellera 4-godzinny tydzień pracy

W  tej  fascynującej  (i  często  zabawnej)  książce  Tony  objaśnia,  jak  przekuł  swoje  przekonania w działania, które rzeczywiście przynoszą szczęście.
Grretchen Rubin, autorka The Happiness Project

10 najważniejszych powodów, dla których powinieneś przeczytać tę książkę:

 10.  Chcesz poznać drogę, jaką przeszliśmy w Zappos, aby osiągnąć ponad miliard dolarów w sprzedaży brutto w niespełna dziesięć lat.
  9.  Chcesz poznać drogę, która ostatecznie doprowadziła mnie do Zappos, i lekcje, jakie odebrałem po drodze.
  8.  Chcesz poznać wszystkie błędy, jakie popełniliśmy w Zappos przez te lata, aby twoja firma mogła uniknąć zrobienia takich samych błędów.
  7.  Chcesz wymyślić właściwą równowagę pomiędzy zyskami, pasją i celem w biznesie i w życiu.
  6.  Chcesz zbudować długoterminową i trwałą firmę i markę.
  5.  Chcesz stworzyć silniejszą kulturę  firmową, która uczyni twoich pracowników  i współpracowników szczęśliwszymi, oraz pobudzić w nich większe zaangażowanie, prowadzące do wyższej produktywności.
  4.  Chcesz zapewniać lepsze doświadczenie klientowi, które uczyni go szczęśliwszym i zbuduje większą lojalność prowadzącą do powiększenia zysków.
  3.  Chcesz zbudować coś szczególnego.
  2.  Chcesz znaleźć inspirację i szczęście w pracy i w życiu.
  1.  Zabrakło ci drewna na opał w kominku, a ta książka stanowi doskonałą podpałkę.


Ta książka mogłaby rozpocząć rewolucję.
Marshall Goldsmith, autor Mojo: How to Get It, How to Keep It, How to Get It Back If You Lose It

Dawaj  innym  szczęście  Tony  odkrywa sekret swojego sukcesu w tak młodym wieku: przywództwo w kulturze i szczęściu.
Lance Armstrong

W roku 1999, w wieku dwudziestu czterech lat, Tony Hsieh sprzedał LinkExchange, firmę, którą współzałożył, Microsoftowi za 265 milionów  dolarów.  Następnie  dołączył  do  Zappos jako doradca i inwestor, a ostatecznie został dyrektorem generalnym firmy. Pomógł Zappos rozwinąć sprzedaż brutto z prawie zerowej do ponad miliarda dolarów rocznie i trafić na listę „Najlepszych firm, dla których warto pracować” magazynu „Fortune”.
Aby dowiedzieć się więcej, możesz wejść na stronę internetową autora www.DeliveringHappinessBook.com albo odwiedzić go na  twitter.com/dhbook

 

„Dawaj innym szczęście”. Ścieżka pasji, zysku i celu. Tony Hsieh.

 

 

 „Dawaj innym szczęście - ścieżka pasji, zysku i celu” jest fascynującą historią nie tylko o tym, jak się tworzy firmy, które z sukcesem są sprzedawane gigantom, ale przede wszystkim o tym jak dążyć do szczęścia dla siebie, pracowników i klientów, a dzięki temu tworzyć także wartość, jaką jest zysk. Trochę to brzmi idealistycznie, ale z książki wynika, że kultura organizacyjna Zappos kreowana przez Zespół Hsieh’ a była wyjątkowa.  Praca nad nią, to najważniejsze zadanie szefa. Kultura ta promuje i zaszczepia zasady szczęścia, rozwoju osobistego
i zawodowego, celowego życia i spełnienia. Tony poświęca wiele miejsca 10 wartościom wyznawanym w Zappos. Wśród nich są: idealizm, rozwijanie instynktu, nie banie się popełniania błędów, nadkomunikacja, więzi emocjonalne, niekonwencjonalność, skłonność do śmiania się z samych siebie. Wow! Też tak chcę, też o tym marzę w mojej firmie.

Czy pracujesz nad zmaksymalizowaniem swojego szczęścia każdego dnia? Jaki jest wpływ Twojej egzystencji na całkowitą ilość szczęścia na świecie każdego dnia? To pytania z rozdziału o dawaniu innym szczęścia. Rozdział jest krótki, ale dla niego samego warto tę książkę przeczytać.

To niewątpliwie inspirująca książka - przeczytałam ją od deski do deski, a moja ostatnia myśl była taka, że skoro i tak pracujemy ciężko w swoich firmach, to może pracujmy też szczęśliwie
i zmieniajmy świat. Tego sobie i Państwu życzę z całego serca.

I jeszcze jeden cytat kończący książkę: „Tysiąc świec można zapalić od jednej świecy, a życie tej świecy nie będzie przez to krótsze. Szczęścia nigdy nie ubywa, kiedy się nim dzielimy”
(Budda).

KLIENCI, KTÓRZY KUPILI TĘ KSIĄŻKĘ KUPILI RÓWNIEŻ:

POLECAMY RÓWNIEŻ:

69,90 zł

Tytuł chwilowo niedostępny