MT Biznes. Książki dla profesjonalistów

Strona główna»Nie bój się błądzić EBOOK

Newsletter

Nie bój się błądzić EBOOK

Nie bój się błądzić EBOOK (Jeff Bezos)
EBOOK
epub mobi

Nasza cena

39,92 zł

49,90 zł

RABAT 20%

Nie bój się błądzić EBOOK

Tajemnice sukcesu Jeffa Bezosa 

Jeff Bezos

  • ISBN: 978-83-8231-101-3
  • 334 strony

Tytuł dostępny również jako:

» wersja tradycyjna

Jeff Bezos osobiście wyjaśnia podstawowe zasady i filozofię tworzenia, budowania oraz przewodzenia takim firmom jak Amazon czy Blue Origin.

Ta książka zawiera niepowtarzalne i oryginalne doroczne listy do akcjonariuszy oraz liczne wykłady i wywiady Jeffa Bezosa, ukazujące historię życia, pracę i ewolucję poglądów miliardera. Autor uchyla rąbka tajemnicy swojego sukcesu, poruszając szereg tematów z zakresu biznesu i polityki publicznej – od innowacji i strategicznych decyzji, poprzez zarządzanie operacyjne firmą i zatrudnianie odpowiednich pracowników, aż po zmiany klimatyczne
i przestrzeń kosmiczną
. W książce znajdziemy też wnioski dotyczące tego, czego nauczyła nas pandemia Covid-19, oraz rozważania, dokąd może nas zaprowadzić przyszłość.

Jego książka to cenne lekcje mistrzostwa w zakresie wartości biznesowych, strategii oraz sposobów ich realizacji.
Dzięki jej lekturze dowiesz się m.in.:

 • Co to jest „Mentalność Dnia Pierwszego”
 • Dlaczego tak istotne są skupienie się na perspektywie długoterminowej i rezygnacja z zysków na rzecz rozwoju
 • Czym w istocie jest obsesja na punkcie klienta, a nie konkurencji
 • Jak założyć firmę i utrzymać wzrost prosperującego przedsiębiorstwa
 • Dlaczego kultura organizacji ma znaczenie fundamentalne
 • Dlaczego innowator nie obawia się porażki.

Bezos prezentuje nowe podejście nie tylko do doświadczeń dnia dzisiejszego, ale i – co ważniejsze – do wyzwań przyszłości. A przede wszystkim pokazuje konieczność nieustającej ucieczki do przodu oraz ostrzega, by nigdy nie spocząć na laurach. Jego cenne wskazówki nie tylko pozwolą ci stworzyć swoją własną drogę innowacji i wyprzedzić innych, ale także nie zgubić się na jej bezdrożach.

Nie bój się błądzić daje nam bardzo rzadki wgląd w to, jak Jeff Bezos myśli o świecie, i jednocześnie wyjątkową szansę poznania tajników sukcesu jednego z najwybitniejszych innowatorów naszych czasów.
 
JEFF BEZOS
jest założycielem i dyrektorem generalnym firmy Amazon oraz twór-cą przedsiębiorstwa przemysłu kosmicznego Blue Origin, które pracuje nad obniżeniem kosztów i zwiększeniem bezpieczeństwa lotów kosmicznych. Ponadto Bezos jest właścicielem dziennika „Washington Post”. W 2018 roku powołał do życia fundusz charytatywny Day One Fund w celu wsparcia finansowego organizacji non profit, które zajmują się pomocą biednym bezdomnym rodzinom oraz tworzeniem sieci przedszkoli w ubogich społecznościach lokalnych. Bezos ukończył summa cum laude wydział elektrotechniki oraz informatyki na Uniwersytecie Princeton w roku 1986. Członek prestiżowego bractwa Phi Beta Kappa. Uhonorowany tytułem Człowieka Roku 1999 przez magazyn „Time”.

WALTER ISAACSON - autor książek, m.in. Innowatorzy oraz Leonardo da Vinci, dziennikarz, były szef CNN i redaktor naczelny magazynu „Time”.