MT Biznes. Książki dla profesjonalistów

Strona główna»Ebooki»Tajemnice Sand Hill Road EBOOK

Newsletter

Tajemnice Sand Hill Road EBOOK

Tajemnice Sand Hill Road EBOOK (Scott Kupor)
EBOOK
epub mobi

Nasza cena

43,92 zł

54,90 zł

RABAT 20%

Tajemnice Sand Hill Road EBOOK

Zasady rządzące rynkiem venture capital 

Scott Kupor

  • ISBN: 978-83-8087-907-2
  • 320 stron

Tytuł dostępny również jako:

» wersja tradycyjna

Poznaj myślenie inwestorów i zobacz, jak pozyskać venture capital.

Jeżeli przyjąć, że Dolina Krzemowa to największa na świecie maszynka do produkowania majątku, to Sand Hill Road należałoby uznać za napędzający ją silnik. To właśnie tam znajdziesz najbardziej znane nazwiska w branży venture capital, w tym słynną firmę inwestycyjną Andreessen Horowitz, gdzie partnerem zarządzającym jest Scott Kupor – prawnik, który postanowił zostać przedsiębiorcą, a potem zarządzającym funduszem VC.


Bez względu na to, czy próbujesz właśnie rozkręcić nową firmę, czy ten etap masz już za sobą i chcesz skalować jej działalność, musisz koniecznie zrozumieć, jak działają fundusze VC
. To pierwsza na polskim rynku książka, która wyjaśnia, jak dokładnie fundusze te decydują, w co i ile zainwestować.

Dzięki niej uzyskasz najlepsze możliwe warunki współpracy i najbardziej skorzystasz na relacjach z funduszami VC. Dowiesz się z niej na przykład:
 • dlaczego większość funduszy VC zazwyczaj inwestuje tylko w jeden startup z danej branży,
 • dlaczego na etapie pozyskiwania finansowania VC najbardziej przyda ci się umiejętność opowiadania historii,
 • jak podejść do pozyskiwania finansowania po niższej wycenie niż w przypadku pierwszych rund finansowania,
 • dlaczego finansowanie pomostowe (ponowne otwieranie ostatniej rundy finansowania dla dotychczasowych inwestorów) jest raczej nie najlepszym rozwiązaniem,
 • co zrobić, gdy fundusze VC w zbyt dużym stopniu angażują się w codzienną działalność operacyjną twojej firmy,
 • dlaczego powinieneś budować relacje z potencjalnymi podmiotami przejmującymi na długo przed tym, zanim podejmiesz decyzję o sprzedaży firmy.

W książce nie brakuje doświadczeń Kupora z pierwszej ręki, jego branżowych rad i praktycznych wskazówek. Ta książka to podręcznik, dzięki któremu o twoim startupie może usłyszeć cały świat.
 


 

Scott Kupor jest partnerem zarządzającym w firmie Andreessen Horowitz. To pod jego wodzą firma rozwinęła się do bieżącego poziomu, na którym zatrudnia 150 osób i zarządza aktywami o wartości ponad 7 miliardów dolarów. Kupor jest również współzałożycielem i współprowadzącym Stanford Venture Capital Director’s College, ponadto prowadzi zajęcia
w zakresie inwestowania VC i ładu korporacyjnego w Haas School of Business oraz w Boalt School of Law przy University of California w Berkeley. Pełni także funkcję wiceprzewodniczącego komitetu inwestycyjnego w St. Jude Children’s Research Hospital, wcześniej był również przewodniczącym rady dyrektorów National Venture Capital Association.