MT Biznes. Książki dla profesjonalistów

Strona główna»Ebooki»Moja droga do inwestowania w wartość EBOOK

Newsletter

Moja droga do inwestowania w wartość EBOOK

Moja droga do inwestowania w wartość EBOOK (Guy Spier)
EBOOK
epub mobi

Nasza cena

39,87 zł

46,90 zł

RABAT 15%

Moja droga do inwestowania w wartość EBOOK

 

Guy Spier

  • ISBN: 978-83-7746-919-4
  • 256 stron

 Fascynująca i inspirująca historia człowieka, która odkryje przed tobą tajemnice skutecznego inwestowania w wartość.

Kronika niesamowitej transformacji Guya, zuchwałego i egoistycznego młodego bankowca, który przeistacza się w odnoszącego sukcesy zarządzającego funduszem hedgingowym, a przy tym gra wedle własnych reguł. Rozwój ten był możliwy dzięki introspekcji, nawiązywaniu przyjaźni z najwybitniejszymi inwestorami na świecie oraz dzięki lunchowi spożytemu w towarzystwie Warrena Buffetta, za który Guyowi przyszło zapłacić 650 100.

W jego opowieści nie brakuje ważnych, a często zaskakujących wskazówek dotyczących inwestowania, biznesu i podejmowania istotnych decyzji. Spier wyjaśnia między innymi, dlaczego tak ważne są wzory do naśladowania, w jaki sposób elitarna edukacja może człowiekowi zaszkodzić oraz jak można zarobić dzięki odcięciu się od krótkoterminowego zgiełku rynkowego. Najważniejsza lekcja płynąca z tej książki dotyczy jednak znajomości samego siebie jako narzędzia umożliwiającego oczyszczenie procesu myślowego i podejmowanie lepszych decyzji inwestycyjnych – decyzji, które nie będą motywowane rywalizacją, zawiścią, niepewnością lub lękiem.

Guy Spier od siedemnastu lat prowadzi fundusz hedgingowy Aquamarine Fund, osiągający rewelacyjne zwroty, znacznie przekraczające wyniki szerokiego rynku. Jest pilnym uczniem Warrena Buffetta. Regularnie występuje w mediach w roli komentatora. Pojawiał się między innymi na antenie CNN, CNBC, Bloomberg Television oraz Fox Business News.

RECENZJE

Większość książek inwestycyjnych koncentruje się na technicznych aspektach inwestowania, które dla w miarę inteligentnej osoby są łatwe do opanowania. Książka Spiera jest bardzo wartościowa, dlatego, że zawiera konkretne narzędzia do zarządzania emocjami, bez których sukces w inwestowaniu nie jest możliwy. Autor dzieli się też mądrym, otwartym podejściem życiowym, które owocuje nie tylko w inwestowaniu. Zdecydowanie polecam. Wiesław Zajiczek przeplywypieniezne.pl

Wiesław Zajiczek