MT Biznes. Książki dla profesjonalistów

Strona główna»Finanse»Ciemna strona Wall Street

Newsletter

Ciemna strona Wall Street

Ciemna strona Wall Street (Turney Duff)

Nasza cena

42,42 zł

49,90 zł

RABAT 15%

Ciemna strona Wall Street

Opowieść tradera o spektakularnych giełdowych ekscesach 

Finanse

Turney Duff

  • ISBN: 978-83-7746-824-1
  • format 15.8 x 23.3 cm
  • 280 stron
  • oprawa miękka ze skrzydełkami

Opowieść o spektakularnych wyczynach na Wall Street Prawdziwa historia byłego tradera Gallon Group, Turneya Duffa, ukazuje świat Wall Street po godzinach. Świat
w którym nikt nie stroni od narkotyków i wybujałych ekscesów seksualnych, gdzie milionowe prowizje
z transakcji trafiają tylko do tych najsprytniejszych. Żywe opisy zdarzeń
w wyjątkowy sposób ukazują korzyści i pokusy giełdowego życia.

Turney Duff to zwyczajny chłopak z Kennebunk w stanie Main ciekawy świata. Po nieudanych próbach rozpoczęcia kariery dziennikarskiej otrzymuje propozycję stażu w firmie Morgan Stanley. Tam poznaje zasady rządzące światkiem traderów, gdzie kupujący, stawiający ogromne sumy, licząc na wzrost lub spadek wartości akcji, uznawani są za osobników alfa, a sprzedający – brokerzy dbający o ich interesy – są zawsze gotowi zaspokajać ich potrzeby.

Jak bardzo, Turney odkrył ze zdziwieniem, gdy w roku 1999 dołączył do pracowników Galleon Group – wielkiej firmy zajmującej się funduszami hedgingowymi założonej przez Raja Rajaratnama. Tu po raz pierwszy dostaje szansę decydowania o transakcjach, dzięki czemu szybko integruje się ze współpracownikami i czerpie od nich cenne wskazówki. Pochłania go również światek ich hedonistycznych uciech.

W następnej firmie, Arus Partners i J.L. Berkowitz, wspina się na zawodowy szczyt, by jednocześnie spaść na dno. Za dnia utalentowany trader, a nocą ekstrawagancki klubowicz, nie stroniący od narkotyków, którymi próbuje zagłuszyć trawiącą wewnętrzną pustkę.

Porywająca podróż przez mroczny świat Wall Street i jednocześnie ujmujący autoportret młodego człowieka, który decydując się na porzuceniu posady i rezygnację
z siedmiocyfrowej pensji ratuje samego siebie.

Ciemna strona Wall Street to jedna z najlepszych książek o „dorastaniu na Ulicy” jaką kiedykolwiek napisano.

RECENZJE

 Jordan Ross Belfort być może cieszyłby się niechlubną sławą wyłącznie wśród wąskiego grona ludzi, gdyby nie film „Wilk z Wall Street”, w którym główną role zagrał sam Leonardo DiCaprio. Film ten powstał na podstawie książki pod tym samym tytułem, autorstwa Belforta. Ta biografia jednego z największych amerykańskich maklerów giełdowych i mówców motywacyjnych, który został oskarżony o oszustwa finansowe i skazany na karę pozbawienia wolności, odsłania prawdziwą twarz giełdowego parkietu, wielkich pieniędzy, wielkich przekrętów i … wielkiej rozpusty.
Ile w tym obrazie jest prawdy? Obawiam się, że wszystko...

 więcej >
Justyna Gul
http://qulturaslowa.blogspot.com/2015/02/turney-duff-ciemna-strona-wall-treet.html